ШУКАЧІ



   З приходо Нового року люди в усьому світі пов'язують найкращі надії та сподівання, а отже зустрічають його весело й оригінально.  
  На група "Шукачів" досліджувала питання: Як святкують Новий рік у різних країнах світу. Ми досліджували такі країни:
 Найбільш жаркий період року припадає на Новий рік в Австралії. У святкові дні вулиці і магазини Австралії заповнюються Санта-Клаусами. Вони розносять подарунки і їздять не на санях, а на віндсерфінгу.       
    В Австрії неписаний закон гласить, що великим благом є почути у новорічну ніч у Відні урочистий звук "Дзвону миру", встановленого на соборі Св. Стефана.
   В Афганістані Новий рік проходить у день Великого рівнодення. Глава поселення виїжджає у поле і проводить першу борозну. Слідом за ним йдуть найбільш шановані односельці. Традиційно жінки збираються окремо від чоловіків.                                                           У Болгарії напередодні Нового року люди купують кизилові палички - неодмінний атрибут новорічного свята. Першого січня діти вітають рідних і близьких, злегка б'ючи їх цими паличками. Кизилова паличка в руках маляти - символ щастя. 
   Напередодні Нового року у Бразилії на піску океанських пляжів запалюють тисячі свічок.    У В'єтнамі Новий рік зустрічають вночі. З наступом сутінків в'єтнамці розводять багаття у парках, садах чи на вулицях, біля вогнища збирається кілька сімей. На вугіллі готуються особливі ласощі з рису. Найбільш популярний - пиріг з клейкого рису з начинням з м'яса, гороху, цибулі, численних спецій. Цей пиріг символізує щедрість і плодючість землі, дає можливість кожній хазяйці проявити видумку і винахідливість.
  У Нідерландах раз на рік, саме на новорічний стіл, готують пончики з родзинками. 
 У Німеччині невід'ємною стравою новорічного столу є - короп. Приготований за традиційними рецептами, він користується незмінним успіхом у гурманів. Згідно з народним повір'ям, луска коропа, покладена у новорічну ніч у гаманець, гарантує достаток і щасті у майбутньому році.
   У Греції існує звичай, за яким рівно опівночі глава сім'ї виходить у двір і розбиває об стіну плід граната. Якщо його зерна розлетяться по двору - у новому році сім'я житиме щасливо. В новорічну ніч святий Василь приносить грецьким дітям подарунки.
     В Ірландії увечері напередодні Нового року двері будинків відчиняють навстіж, кожний бажаючий може увійти у будь-який будинок і стане там бажаним гостем. О пів на дванадцяту ірландці виходять на центральну площу, співають, танцюють, веселяться.
   В Італії обов'язковими на новорічному столі є горіхи, чечевиця і виноград - символ здоров'я, довголіття та благополуччя.
   У Китаї святкують китайський Новий рік (chunjie). Він припадає на перший молодик першого місяця року, між 12 січня і 19 лютого.  Це свято прийнято відзначати усією родиною, китайці відвідують друзів. Губи мажуть медом, щоб говорити тільки добрі теплі слова своїм домашнім, котрим пропонують липкі солодощі, що склеюють рот. На вулиці танцюють традиційний і дуже вражаючий танець лева.
   У Колумбії перед настанням Нового року виносять з будинків всі старі речі і спалюють. Колумбійці роблять ляльок, що зображують старий рік. Потім відкидають цих ляльок якомога далі, а опівночі заряди й порох, заховані у ляльках, починають вибухати. 
  У Мексиці бій годинника опівночі завершується запаленням численних феєрверків і початком карнавальних процесій. Тут існує звичай розбивати глиняні горщики, наповнені фруктами, водою, новорічними подарунками.                                                             У Монголії Новий рік збігається зі святом тваринництва, тому для нього характерні спортивні змагання, конкурси на спритність і кмітливість. Монголи зустрічають Новий рік біля ялинки, але монгольський Дід Мороз одягається у тваринника.
  У Норвегії діти чекають дарунків від кози. Її зустрічають святкові пригощання - сухі колоски вівса, які на Новий рік кладуть у дитяче взуття. На ранок замість колосся діти знаходять у черевиках новорічні гостинці.
   В Португалії прийнято у новорічну ніч з кожним ударом годинника з'їдати по виноградині - дванадцять ударів, дванадцять заповітних бажань на кожний місяць.
   В Україні Новий рік святкують з ялинкою. Напередодні свята діти пишуть лист Діду Морозу, розповідаючи про свою поведінку протягом минулого року та згадуючи бажання, які Дід Мороз постарається виконати. І тоді в новорічну ніч до українських дітей приходить Дід Мороз, який кладе подарунки їм під ялинку. 
   Відмінність святкування Нового Року у Сполучених Штатах Америки від українських традицій полягає здебільшого у тому, що замість ялинки американці ставлять у будинках "різдвяне дерево". Це може бути будь-яке інше прикрашене дерево.
   На Філіппінах з листопада починається масове виготовлення ялинок з пластмаси, пап'є-маше, гілок. Влаштовуються конкурси ліхтарів найрізноманітніших розмірів і форм. 
   У Франції символом благополуччя і сімейного добробуту є велике поліно, яке запалюється у камінах. Пер Ноель, французький "брат" Діда Мороза, наповнює дитяче взуття подарунками. А новорічний стіл французи просто не уявляють без смаженої індички. А морква з медом має забезпечити оселі повне благополуччя на майбутні 12 місяців. 
   У Чехії, так само як і в Словаччині, усі дарують одне одному подарунки. До речі, той подарунок, що не сподобався, у перші післясвяткові дні можна повернути у магазин або обміняти.
   Новий рік вважається найбільшим святом в Японії. Адже це свято триває аж 7 днів! На цей час більшість підприємств взагалі зачиняються. Новий рік зустрічають не опівночі, а зі сходом сонця. Дзвони буддійських храмів відбивають 108 ударів, проголошуючи народження Нового року.  У кожному японському домі на Новий рік з'являється 3 гілки: бамбука - щоб так само швидко виростали діти, сливи - щоб у господарів були міцні помічники, сосни - щоб усі члени сім'ї жили так само довго як сосна. 

Підготували: Іванка, Роман, 
Іринка та Станіслав

Немає коментарів:

Дописати коментар